Voditelji projekta su Brigitte Le Normand (glavna istraživačica projekta), geograf Jon Corbett, te digitalna humanistica Constance Crompton (Sveučilište u Ottawi). Projekt je financiralo kanadsko Vijeće za istraživanje društvene i humanističke znanosti (SSHRC; Social Science and Humanities Research Council).
Rijeka Fiume in Flux Tim i Projekti
Ova je aplikacija razvijena na temelju međunarodnog te interdisciplinarnog projekta čije je sjedište Sveučilište British Columbia u Okanaganu.

Voditelji projekta:

Brigitte Le Normand
(glavna istraživačica projekta)
Brigitte Le Normand surađivala je s timom povjesničara, geografa te povjesničara arhitekture kako bi odabrala znamenitosti i važna mjesta koje je vrijeme izbrisalo. Osim toga, kreirane su oznake mjesta koje spajaju povijesno znanje s fotografijama dobivenim iz arhiva, muzeja i drugih repozitorija. Brojne od ovih oznaka prikaz su vlastitog rada istraživača, dok su gostujući istraživači također pridonijeli ovom projektu.

Jon Corbett
(geograf)
Jon Corbett surađivao je s programerom Nickom Blackwellom, a uz savjete tima povijesnih istraživača, zajednički su stvorili privlačno i fleksibilno sučelje za mobilne telefone i razvili opciju proširene stvarnosti.

Constance Crompton
(digitalna humanistica)
Constance Crompton vodi komponentu digitalnih humanističkih znanosti na ovom projektu. Pod njezinim nadzorom, student diplomskih studija Tristan Lamonica je koristio Dandelion API (aplikacijsko programsko sučelje) za pronalazak referenci prema entitetima (ljudima, mjestima, konceptima I stvarima) u markerima postavljenim od strane tima koji se bavi poviješću. Na Sveučilištu u Rijeci, Benedikt Perak istražuje potencijal mrežnih grafova za vizualizaciju poveznica između entiteta u markerima.
* Dandelion API je napravljen od strane Europskog inovacijskog instituta i tehnološki-financirane kompanije SpezioDati.
Istraživači na projektu:
- Marco Abram
- Gruia Badescu
- Vanni D’Alessio
- Nataša Janković
- Ivan Jeličić
- Vjeran Pavlaković
- Benedikt Perak
- Francesca Rolandi
Students:
- Oriane Edwards
- Tristan Lamonica
- Angelo Massaro
Gostujući istraživači:
- Danijel Barić
- Josef Djordjevski
- Kristina Pandža
- Sanja Puljar D’Alessio
- Ana Ajduković
- Jelena Bellolan
Ovaj projekt nadogradnja je ranijeg projekta – online, interaktivne karte za crowdsourcing znanja o riječkoj prošlosti.
Publikacije proizašle iz naših projekata:
Kontaktirajte
nas
PREUZMITE APLIKACIJU
Informacije o aplikaciji i kompatibilnost
Napomena: potvrdite zahtjev aplikacije za omogućavanjem pristupa lokaciji i kameri kako bi aplikacija mogla nesmetano raditi.
Opcija proširene stvarnosti raditi će jedino ako se nalazite u Rijeci, dok se karta i ostale opcije mogu koristiti bez obzira na udaljenost.
Unutar Rijeka in Flux aplikacije, upotrijebljena je najsuvremenija tehnologija proširene stvarnosti, za Apple i Android mobilne telefone i tablete. Tehnologija proširene stvarnosti okolini dodaje virtualne prostorne značajke, koristeći kameru uređaja. Pri korištenju opcije proširene stvarnosti savjetujemo pozornost prema okolini.
Opcija proširene stvarnosti raditi će na uređajima koji su kompatibilni sa platformama Apple ARKit ili Android ARCore, što je kod novijih uređaja uglavnom omogućeno.
Na slijedećim linkovima možete provjeriti podržava li vaš uređaj opciju korištenja proširene stvarnosti:
